24. edycja Bełchatowskiej Piętnastki za nami. W biegu wzięło udział blisko 800 zawodników [AUDIO]

2021-11-22 14:01
24. edycja Bełchatowskiej Piętnastki za nami. W biegu wzięło udział ponad 700 zawodników [AUDIO]
Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Za nami największy tegoroczny bieg w Bełchatowie. Mowa o 24. edycji Bełchatowskiej Piętnastki, która przyciągnęła prawie 800 biegaczy z całej Polski. Nie zabrakło też zawodników z zagranicy. 15-kilometrową trasę najszybciej przebiegł Kamil Walczyk z Makowa, który nie miał sobie równych.

Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w naszym regionie. Od zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród miłośników bieganie. Nie tylko z naszego kraju, ale też z zagranicy. Nie inaczej było i tym razem. Podczas 24. edycji imprezy, która wróciła po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, wzięło udział blisko 800 biegaczy. Ponad 550 wystartowało na dystansie 15 kilometrów, a ponad 230 na 5 kilometrów. 

Na koronnym dystansie tego wydarzenia, czyli 15 kilometrów, najszybciej do mety dobiegł Kamil Walczyk z Makowa, który zrobił to w imponującym czasie 47 minut i 18 sekund. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Bełchatowska Piętnastka. Posłuchaj wypowiedzi uczestników biegu

Na szyjach tych, którzy ukończyli bieg, zawisły pamiątkowe medale, a dla najlepszych były puchary i nagrody pieniężne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy jeździectwo powinno zostać zakazane?
Kolejki po ekogroszek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE