WBIJAJ!
CZAT ESKI!
eska.pl » Newsy » ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd - ZPAV: nowe zasady przyznawania certyfikatów cyfrowych

Tagi związane z ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd: olis, zpav

ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd

RSS 16/02/2017 17:24 Komentarze

Złote, platynowe i diamentowe płyty to ważne wyróżnienia dla artystów. Niestety w dobie streamingu nieco straciły na swoim znaczeniu. Z tego powodu ZPAV zmienia zasady przyznawania certyfikatów!

ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd / fot. facebook.com / Michał Szpak
Ilustracja do artykułu: ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd

Związek Producentów Audio-Video zmienia zasady przyznawania certyfikatów sprzedaży. Teraz o wiele trudniej będzie krajowym i zagranicznym artystom uzyskać w Polsce status złotej, platynowej i diamentowej płyty dla swoich albumów i singli. Od 1 marca w przypadku wyróżnień cyfrowych liczyć się będzie rzeczywisty dochód brutto wydawcy, a nie liczba odtworzeń i wyświetleń. Do tej pory ZPAV nie rozróżniał streamów bezpłatnych od płatnych, dzięki czemu wykonawcom bardzo łatwo było uzyskać w naszym kraju certyfikat np. dzięki tylko jednej piosence, która dobrze radzi sobie na YouTube.

>> Eurowizja 2017 na Ukrainie będzie katastrofą? Odeszło 21 organizatorów!

ZPAV wprowadza nowe zasady przyznawania wyróżnień cyfrowych 

Od teraz za cenę hurtową albumu uznawać będzie się kwotę 20 zł,a  dochód brutto w wysokości 2 zł będzie uznawany za odpowiednik 1 pobrania utworu muzycznego. Tym samym nowe wymogi dla singli cyfrowych prezentują się następująco:

  • dochód 20 tys. zł - złota płyta
  • dochód 40 tys. zł - platynowa płyta
  • dochód 200 tys. zł - diamentowa płyta
Sonda

Podobał Ci się ten artykuł?



inne newsy Eska.pl
Zedd i Alessia Cara prezentują Stay [LYRIC VIDEO]
0

Zedd i Alessia Cara prezentują Stay [LYRIC VIDEO]

Zedd i Alessia Cara prezentują wideo z tekstem do Stay. Nowy wspólny utwór niemieckiego producenta i amerykańskiej piosenkarki będzie największą konkurencją dla hitu The Chainsmokers i Coldplay?
23/02/2017 16:58
Pogoda marzec 2017: więcej zimy czy wiosny?
0

Pogoda marzec 2017: więcej zimy czy wiosny?

Prognoza pogody na cały marzec 2017 już na ESKA.pl. Miesięczna pogoda na marzec 2017 przewiduje bardziej zimową, czy raczej już wiosenną aurę? Sprawdźcie już teraz!
23/02/2017 16:29
Lahti 2017 - skoki narciarskie. Gdzie i kiedy oglądać?
0

Lahti 2017 - skoki narciarskie. Gdzie i kiedy oglądać?

Mistrzostwa Świata w Lahti 2017 trwają w najlepsze! Kiedy i gdzie oglądać skoki narciarskie? Wszystkie daty i ściąga dla kibiców do sprawdzenia na ESKA.pl
23/02/2017 16:27
24 lutego - znak zodiaku, święto, imieniny
0

24 lutego - znak zodiaku, święto, imieniny

24 lutego - znak zodiaku, święto, imieniny. Wszystko co musisz wiedzieć o tym dniu już teraz na ESKA.pl
23/02/2017 16:11
Mecz Ajax - Legia: ONLINE i w TV. Gdzie transmisja na żywo 23.02.17?
0

Mecz Ajax - Legia: ONLINE i w TV. Gdzie transmisja na żywo 23.02.17?

Mecz Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 23 lutego 2017 w internecie i w telewizji będzie dostępny? Gdzie transmisja drugiego meczu Ligi Europy? Szczegóły i rozpiskę znajdziecie na ESKA.pl!
23/02/2017 15:42
Skoki 24.02.17 - ONLINE i w TV na żywo. Kwalifikacje w Lahti 2017
0

Skoki 24.02.17 - ONLINE i w TV na żywo. Kwalifikacje w Lahti 2017

Kwalifikacje w Lahti 24 lutego 2017 - gdzie i o której oglądać w internecie i telewizji? Czy transmisja będzie za darmo? Program szczegóły do sprawdzenia na ESKA.pl
23/02/2017 15:42
POKAŻ WIĘCEJ NEWSÓW ESKA.PL


włącz teraz

wybierz miasto:
Polecane newsy
Tłusty czwartek - przepisy na pączki i faworki!

Tłusty czwartek - przepisy na pączki i faworki!

21/02/2017 15:17

0
Jula - piosenką życzy Dobrego dnia! Teledysk i data premiery płyty! [VIDEO]

Jula - piosenką życzy Dobrego dnia! Teledysk i data premiery płyty! [VIDEO]

21/02/2017 14:30

0
Eurowizja 2017: Kasia Moś w pierwszej dziesiątce konkursu?

Eurowizja 2017: Kasia Moś w pierwszej dziesiątce konkursu?

21/02/2017 12:54

0
Lana Del Rey: grafika Polaka na zdjęciu profilowym gwiazdy! Jak tego dokonał?

Lana Del Rey: grafika Polaka na zdjęciu profilowym gwiazdy! Jak tego dokonał?

21/02/2017 12:30

0
Ucho Prezesa - gdzie oglądać nowe odcinki?

Ucho Prezesa - gdzie oglądać nowe odcinki?

20/02/2017 09:46

0
Eurowizja 2017 na Ukrainie będzie katastrofą? Odeszło 21 organizatorów!

Eurowizja 2017 na Ukrainie będzie katastrofą? Odeszło 21 organizatorów!

16/02/2017 15:28

0
informacje
Zobacz, co kupić swojej połówce na Walentynki!

Zobacz, co kupić swojej połówce na Walentynki!


Akcja partnerska
Polecamy
Agent - Gwiazdy 2
Kto jest agentem w drugim sezonie programu Agent - Gwiazdy?
  • Jarosław Kret
  • Alan Andersz
  • Mateusz Maga
  • Olga Frycz
  • Joanna Jędrzejczyk
  • Piotr Kędzierski
  • Odeta Moro
  • Tomasz Niecik
  • Edyta Zając-Rzeźniczak
  • Daria Ładocha
  • Marek Włodarczyk
  • Julita „Jula” Fabiszewska
polub
ESKA