WBIJAJ!
CZAT ESKI!
eska.pl » Newsy » ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd - ZPAV: nowe zasady przyznawania certyfikatów cyfrowych

Tagi związane z ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd: olis, zpav

ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd

RSS 16/02/2017 17:24 Komentarze

Złote, platynowe i diamentowe płyty to ważne wyróżnienia dla artystów. Niestety w dobie streamingu nieco straciły na swoim znaczeniu. Z tego powodu ZPAV zmienia zasady przyznawania certyfikatów!

ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd / fot. facebook.com / Michał Szpak
Ilustracja do artykułu: ZPAV zmienia zasady. Koniec z platynowymi płytami dla wielu polskich gwiazd

Związek Producentów Audio-Video zmienia zasady przyznawania certyfikatów sprzedaży. Teraz o wiele trudniej będzie krajowym i zagranicznym artystom uzyskać w Polsce status złotej, platynowej i diamentowej płyty dla swoich albumów i singli. Od 1 marca w przypadku wyróżnień cyfrowych liczyć się będzie rzeczywisty dochód brutto wydawcy, a nie liczba odtworzeń i wyświetleń. Do tej pory ZPAV nie rozróżniał streamów bezpłatnych od płatnych, dzięki czemu wykonawcom bardzo łatwo było uzyskać w naszym kraju certyfikat np. dzięki tylko jednej piosence, która dobrze radzi sobie na YouTube.

>> Eurowizja 2017 na Ukrainie będzie katastrofą? Odeszło 21 organizatorów!

ZPAV wprowadza nowe zasady przyznawania wyróżnień cyfrowych 

Od teraz za cenę hurtową albumu uznawać będzie się kwotę 20 zł,a  dochód brutto w wysokości 2 zł będzie uznawany za odpowiednik 1 pobrania utworu muzycznego. Tym samym nowe wymogi dla singli cyfrowych prezentują się następująco:

  • dochód 20 tys. zł - złota płyta
  • dochód 40 tys. zł - platynowa płyta
  • dochód 200 tys. zł - diamentowa płyta
Sonda

Podobał Ci się ten artykuł?



inne newsy Eska.pl
Mecz Wisła - Lech na żywo 31.03.17. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?
0

Mecz Wisła - Lech na żywo 31.03.17. Gdzie i o której oglądać ONLINE i w TV?

Wisła Kraków - Lech Poznań to hitowe starcie 31 marca 2017. Gdzie i od której oglądać transmisję na żywo? Czy będzie za darmo? Przekonajcie się już teraz na ESKA.pl
30/03/2017 16:27
Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?
0

Angelika Zaworka 'Żelka' - kim jest uczestniczka Idolka?

Angelika Zaworka 'Żelka' to jedna z najbarwniejszych uczestniczek nowej edycji Idola. Kim jest, ile ma lat, czym się zajmuje? Sprawdzamy!
30/03/2017 15:45
Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?
0

Selena Gomez śpiewa hit lat 80. Podoba się Wam?

Selena Gomez zaskoczyła wszystkich fanów! W sieci pojawiły się dwa nieznane to tej pory utwory: akustyczna wersja Kill Em With Kindness oraz nowa wersja hitu lat 80. Wszystkie pojawią się w serialu Trzynaście powodów. Posłuchajcie ich już teraz na ESKA.pl
30/03/2017 15:45
Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
0

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Kwiatkowski jako Adam Levine zaprezentuje się już w najbliższym odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Czy zdobędzie serca fanek?
30/03/2017 15:29
Rag'n'Bone Man - teledysk Skin przed koncertem w Polsce! [VIDEO]
0

Rag'n'Bone Man - teledysk Skin przed koncertem w Polsce! [VIDEO]

Rag'n'Bone Man pokazał teledysk do swojego nowego hitu Skin. W muzycznym obrazku brytyjskiego wokalisty poznajemy ciekawą historię małego chłopca. Zobaczcie klip już teraz na ESKA.pl
30/03/2017 15:09
Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]
0

Nowy teledysk Rihanny do Love On The Brain bez Rihanny [VIDEO]

Fani Rihanny doczekali się w końcu teledysku do hitu Love On The Brain... ale to chyba nie jest do końca to, na co liczyli. O co chodzi?
30/03/2017 14:38
POKAŻ WIĘCEJ NEWSÓW ESKA.PL


włącz teraz

wybierz miasto:
Polecane newsy
Czarnogóra-Polska: memy po meczu i komentarze Tomasza Hajty!

Czarnogóra-Polska: memy po meczu i komentarze Tomasza Hajty!

27/03/2017 11:04

0
Dziewczyna całuje obcych na ulicy. Ich reakcje są bezcenne! [VIDEO]

Dziewczyna całuje obcych na ulicy. Ich reakcje są bezcenne! [VIDEO]

24/03/2017 23:56

0
BURN Residency 2017 - jak się zgłosić? To już ostatnie dni!

BURN Residency 2017 - jak się zgłosić? To już ostatnie dni!

24/03/2017 22:43

0
Healthy Mom by Ann - ćwiczenia dla kobiet w ciąży! Wygraj DVD Anny Lewandowskiej

Healthy Mom by Ann - ćwiczenia dla kobiet w ciąży! Wygraj DVD Anny Lewandowskiej

24/03/2017 13:07

0
Guma z chodnika i torba z powietrzem z koncertu, czyli najdziwniejsze aukcje fanów

Guma z chodnika i torba z powietrzem z koncertu, czyli najdziwniejsze aukcje fanów

23/03/2017 16:43

0
Pierwsza randka - obsługa lokalu. Kim są Aleks, Darek, Magda i Paulina?

Pierwsza randka - obsługa lokalu. Kim są Aleks, Darek, Magda i Paulina?

17/03/2017 15:52

0
informacje
Zobacz, co kupić swojej połówce na Walentynki!

Zobacz, co kupić swojej połówce na Walentynki!


Akcja partnerska
Polecamy
Trzech Króli - teledyski
Który teledysk Popka, Soboty i Matheo jest najlepszy?
  • Bajka
  • Dom
  • Czego sercu nie żal
  • Z biegiem czasu
  • Nigdy nie mów nigdy
polub
ESKA