Stephen Hawking - cytaty, żona, film, choroba, dzieci. Nie żyje wybitny naukowiec

i

Autor: Fot. East News/Graham Eva/LNP/REX/Shutterstoc Stephen Hawking - cytaty, żona, film, choroba, dzieci. Nie żyje wybitny naukowiec

Stephen Hawking - cytaty, żona, film, choroba, dzieci. Nie żyje wybitny naukowiec

2018-03-14 9:30

Stephen Hawking słynny naukowiec i wielki brytyjski astrofizyk zmarł 14 marca. O śmierci poinformowała rodzina. Przeczytaj więcej na ESKA.pl 

Stephen Hawking brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk teoretyk  zmarł 14 marca w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Wybitny naukowiec był ojcem 3 dzieci, które poinformowały o jego śmierci. Stephen Hawking urodził się 8 stycznia 1942 roku. Zmarł w wieku 76 lat. Przez długi okres swojego życia był poważnie chory na Stwardnienie Zanikowe Boczne. W młodości był bardzo aktywny jednak choroba powoli postępowała.   

Stephen Hawking - choroba. Na co zmarł wybitny naukowiec?
Stephen Hawking - choroba. Na co zmarł wybitny naukowiec?

Autor: brak danych

Stephen Hawking nie żyje. Astrofizyk od ponad pół wieku chorował na stwardnienie zanikowe boczne. Co to za choroba?

Stephen Hawking - żona, dzieci

W 1965 ożenił się z Jane Wilde z którą ma troje dzieci. Byli rozwiedzeni. W 1999 roku była żona naukowca opublikowała pamiętnik Music to Move the Stars. To opowieść o ich wspólnym życiu. 

Stephen Hawking - film

Postać astrofizyka była inspiracją nie tylko dla naukowców. Stephen Hawking wielokrotnie pojawiał się w popularnym serialu Teoria Wielkiego Podrywu. Na podstawie jego życia powstał również wybitny film - Teoria Wszystkiego

Stephen Hawking - cytaty

Bóg nie stworzył wszechświata.

Fizyka byłaby o wiele ciekawsza, gdyby nie odkryto bozonu Higgsa.

Irytowanie się na moja niesprawność byłoby stratą czasu. Ludzie nie mają czasu dla kogoś, kto się zawsze złości lub narzeka. Trzeba iść ze swym życiem do przodu, i myślę, że udawało mi się to nieźle.

Materia wpływa na czas i spowalnia go. Im większy obiekt, tym bardziej spowalnia czas.

Nie wierzę, że ludzkość przetrwa następne tysiąc lat, jeśli nie udamy się w kosmos. Zbyt wiele zagraża życiu na jednej planecie.

To niedorzeczność. Współczesna mechanika kwantowa opisująca ruch elektronów wystarczająco dokładnie objaśnia akt stworzenia. Na tyle dokładnie, że Boga możemy już włożyć między bajki.