Włącz Radio ESKA rozwiń
WBIJAJ!
CZAT ESKI!
eska.pl » Newsy » My Słowianie vs. My Ślonzoki. Donatan i Cleo scoverowani przez Ślązaków [VIDEO] - My Ślonzoki - śląski cover My Słowianie

Tagi związane z My Słowianie vs. My Ślonzoki. Donatan i Cleo scoverowani przez Ślązaków [VIDEO]: my słowianie, donatan i cleo my słowianie, my słowianie cover, my ślonzoki, kabaret kafliki, kafliki my ślonzoki, my ślonzoki youtube, my ślonzoki tekst

My Słowianie vs. My Ślonzoki. Donatan i Cleo scoverowani przez Ślązaków [VIDEO]

RSS 10/03/2014 13:37 Komentarze
My Słowianie po śląsku? Kabaret Kafliki stworzył nową wersję megahitu Donatana i Cleo. My Ślonzoki to cover zaśpiewany w śląskiej gwarze. Posłuchaj śląskiej wersji My Słowianie i sprawdź tekst My Ślonzoki na ESKA.pl!
Kafliki - My Ślonzoki / fot. fragment teledysku z YouTube
Ilustracja do artykułu: My Słowianie vs. My Ślonzoki. Donatan i Cleo scoverowani przez Ślązaków [VIDEO]
My Słowianie - śląski cover. My Ślonzoki to nowa wersja wielkiego hitu Donatana i Cleo. Posłuchaj śląskiego coveru My Słowanie na ESKA.pl!

>>> eskaGO - zabierz muzykę ze sobą!


Hit Donatana i Cleo doczekał się już wielu różnych coverów i parodii. Swojej własnej wersji doczekali się teraz Ślązacy. Grupa kabaretowa - muzyczna Kafliki nagrała teledysk do My Ślonzoki. Filmik cieszy się całkiem sporą popularnością, w serswisie YouTube ma na liczniku już ponad 80 tysięcy wyświetleń.


>>> My Słowianie - Donatan i Cleo. Najbardziej odjechane covery!


Jeśli nie do końca rozumiecie tekst tekst piosenki, poniżej znajdziecie tłumaczenie My Ślonzoki ze śląskiej godki na język polski:

Refren: My, Ślązacy wiemy jak szanować wszystkie dziewczyny, chodzimy do nich z odwiedzinami co środę i niedzielę,
każda Ślązaczka wie czego chce, tak łatwo do siebie nie dopuści cię.
My Ślązaczki wiemy dlaczego mężczyzn trzeba szanować, wiemy jak to zrobić żeby wypłatę chciał nam oddać,
Ślązacy miliony warci są, co jeden Ślązak to większy jest urwis.


1. zwrotka: W głowach mamy to czego nie ma nikt inny, na dobre piwko mamy zawsze smak (pragnienie),
I choć z kobietami się często kłócimy, najlepsza jest nasza Śląska ojczyzna.
Całą wypłatę naszym kobietom oddajemy, każda Ślązaczka dobrze wie że,
Na piwko zawsze sobie troszkę zostawiamy, bo czasami trzeba naprawdę upić się.


2. zwrotka: U nas na Śląsku są piękne dziewczyny, dlatego też ludzie z zagranicy przyjeżdżają do nas,
Przy takich kobietach można nabawić się odleżyn, one z łóżka nie wypuszczą Cię,
U nas dostaniesz cały worek cukierków, u nas węglem zapełnisz cały piec,
A nasz teledysk jest pełen podtekstów, a jak Cię denerwuje to sobie przełącz na mecz.

Kafliki - My Ślonzoki
 



RC

Sonda

Podobał Ci się ten artykuł?



inne newsy Eska.pl
Dawid Podsiadło: Wiem, kim jest celebryta. To ja! Zobacz wywiad wideo na ESKA.pl!
0

Dawid Podsiadło: Wiem, kim jest celebryta. To ja! Zobacz wywiad wideo na ESKA.pl!

Dawid Podsiadło - wywiad wideo obejrzycie na ESKA.pl! Twórca hitu W dobrą stronę opowiedział nam o swoich muzycznych początkach, płycie Annoyance and Disappointment i przyznał, że poniekąd czuje się celebrytą! 
10/02/2016 16:34
Antek Smykiewicz - Limit szans: ekskluzywna premiera w Radiu ESKA i na ESKA.pl!
0

Antek Smykiewicz - Limit szans: ekskluzywna premiera w Radiu ESKA i na ESKA.pl!

Antek Smykiewicz - Limit szans: to nowa piosenka autora hitu Pomimo burz! Ekskluzywnie - po raz pierwszy usłyszycie ją w Radiu ESKA i na ESKA.pl! Kiedy i gdzie? Już teraz sprawdźcie szczegóły!
10/02/2016 16:33
Płyta Star Wars Headspace - nowe wersje piosenek z Gwiezdnych Wojen w stylu dance i house
0

Płyta Star Wars Headspace - nowe wersje piosenek z Gwiezdnych Wojen w stylu dance i house

Star Wars Headspace to płyta, na której znajdziemy nowe wersje piosenek z Gwiezdnych Wojen w stylu dance i house. Album trafi do sprzedaży już w lutym 2016 roku. Jakie przeboje usłyszymy? Dowiedz się już teraz na ESKA.pl!
10/02/2016 16:31
Mali Giganci, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Taniec z Gwiazdami - kiedy emisja najpopularniejszych programów?
0

Mali Giganci, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Taniec z Gwiazdami - kiedy emisja najpopularniejszych programów?

Mali Giganci, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Taniec z Gwiazdami wracają wiosną na ekrany telewizorów. Na chwilę przed startem wiosennej ramówki fani zadają sobie pytanie na kiedy zaplanowano emisję najpopularniejszych programów rozrywkowych w TV? Na ESKA.pl przygotowaliśmy listę show, na które czekają widzowie z dokładną datą i godziną emisji.
10/02/2016 15:59
Bovska: Kaktus - piosenka z serialu Druga Szansa na żywo. Posłuchaj!
0

Bovska: Kaktus - piosenka z serialu Druga Szansa na żywo. Posłuchaj!

Bovska: Kaktus to piosenka z serialu Druga Szansa, który we wtorek 15 lutego zadebiutuje na antenie TVN. Intrygującego utworu, który towarzyszy zwiastunom zapowiadającym produkcję możecie już teraz posłuchać na ESKA.pl!
10/02/2016 15:58
Arsenal - Leicester: transmisja online i w TV z meczu 14.02.16. Czy będzie za darmo?
0

Arsenal - Leicester: transmisja online i w TV z meczu 14.02.16. Czy będzie za darmo?

Arsenal Londyn - Leicester City transmisja online i w TV będzie dostępna za darmo? Fani zadają te pytanie, bo mecz 14.02.16 będzie HITEM 26. kolejki ligi angielskiej! Wszystkie szczegóły na temat tego spotkania znajdziecie tylko na ESKA.pl!
10/02/2016 15:34
POKAŻ WIĘCEJ NEWSÓW ESKA.PL


włącz teraz

wybierz miasto:
Polecane newsy
Roast Kuby Wojewódzkiego - Wszyscy na jednego: odcinek, jakiego jeszcze nie było!

Roast Kuby Wojewódzkiego - Wszyscy na jednego: odcinek, jakiego jeszcze nie było!

09/02/2016 22:32

0
Lip Sync Battle Ustawka: Wardęga, Bohosiewicz i Wieczorek - zobacz najciekawsze występy w programie

Lip Sync Battle Ustawka: Wardęga, Bohosiewicz i Wieczorek - zobacz najciekawsze występy w programie

09/02/2016 14:56

0
MAROON 5 w Krakowie 2016! Bilety, data i support koncertu Maroon 5 w Polsce [INFO]

MAROON 5 w Krakowie 2016! Bilety, data i support koncertu Maroon 5 w Polsce [INFO]

09/02/2016 11:35

0
Grammy 2016 - nominacje. PEŁNA LISTA nominowanych do Grammy Awards 2016

Grammy 2016 - nominacje. PEŁNA LISTA nominowanych do Grammy Awards 2016

09/02/2016 10:34

0
Koncerty 2016 w Polsce: kto wystąpi? Maroon 5, Justin Bieber, Avicii, Rihanna!

Koncerty 2016 w Polsce: kto wystąpi? Maroon 5, Justin Bieber, Avicii, Rihanna!

08/02/2016 12:43

0
Avicii w Polsce 2016: data, bilety, miejsce. Sprawdź szczegóły występu DJ-a!

Avicii w Polsce 2016: data, bilety, miejsce. Sprawdź szczegóły występu DJ-a!

04/02/2016 15:59

0
informacje
Uroczy kubek a może ramka do zdjęć? Pomysły na prezenty walentynkowe.

Uroczy kubek a może ramka do zdjęć? Pomysły na prezenty walentynkowe.


Akcja partnerska
Polecamy
Oscarowa piosenka
Która z piosenek z 50 twarzy Greya powinna dostać nominację do Oscara?
  • Earned it
  • Crazy in Love
  • Haunted
  • I Know You
  • I Put a Spell on You
  • Love Me Like You Do
  • Meet Me In the Middle
  • Salted Wound
  • Undiscovered
  • Where You Belong
nagrody

polub
ESKA