Jagadish Chandra Bose - 5 ZASKAKUJĄCYCH faktów o największym naukowcu świata!

i

Autor: fot. Google Doodle Jagadish Chandra Bose

Jagadish Chandra Bose - 5 ZASKAKUJĄCYCH faktów o największym naukowcu świata!

2016-11-30 13:22

Jagadish Chandra Bose to bohater Google Doodle 30 listopada 2016! Kim jest Jagadish Chandra Bose i co oznacza obrazek na wyszukiwarce? Będziecie zaskoczeni jego umiejętnościami! Poznajcie 5 najważniejszych, najbardziej zaskakujących faktów na jego temat!

Jagadish Chandra Bose - jeden z najważniejszych naukowców świata bohaterem Google doodle 30.11.2016. Kim był Jagadish Chandra Bose? Poznaj zaskakujące fakty o bohaterze grafiki na wyszukiwarce Google. Jagadish Chandra Bose urodził się 30 listopada 1958 roku, czyli 158 lat temu! Był doskonałym dramaturgiem, fizykiem , biologiem, biofizykiem, botanikiem i archeologiem. Bardzo szybko był liderem w dziedzinie niezliczonych osiągnięć na swoim koncie! 

Jagadish Chandra Bose - doodle 30.11.2016

Popularna wyszukiwarka Google 158 rocznicę urodzin popularnego naukowca postanowiła uczcić specjalną grafiką. Widzimy na niej postać mężczyzny, który przywiązał gałązkę rośliny do sznurka. Symbolizuje to używany do niedawna na całym świecie crescograph, czyli narzędzie wymyślone przez naukowca po to, by swobodnie zmierzyć wzrost roślin!

Jagadish Chandra Bose - kim jest

Mamy dla Was 5 zaskakujących faktów, które powinniście wiedzieć o naukowcu:

  1. Bose mocno przyczynił się w tworzeniu nowoczesnej technologii radiowej i dźwięku! Wymyślił bezprzewodowy pilot, która rozpoczęła zainteresowanie wszystkich telekomunikacją bezprzewodową. W 1997 roku Instytut Elektroniki nazwał wynalazce: "ojcem nauki radiowych".
  2. Wytłumaczył, że rośliny również mogą odczuwać ból! Wszystko za sprawą odkrytego wynalazku, znanego jako crescograph. Pomagał on również określić, jak pory roku wpływają na ich rozwój.
  3. Bardzo często Jagadis Chandra Bose nie miał dostępu do laboratioriów. Powodem była indyjska rasa naukowca. Profesor z czasem przeniósł sie do swojego małego mieszkania w centrum Kalkuty, gdzie próbował upchnąć swój sprzęt naukowy. Bose miał również problem z otrzymywaniem funduszy do przeprowadzenia badań.
  4. Ojciec naukowca wysłał go do szkoły, by ten nauczył się ojczystego języka. Jak sam przyznał na konferencji w 1915 roku: - Słuchałem wtedy oczarowany opowieści ptaków i stworzeń wodnych. To były historie stworzone w moim umyśle.
  5. Wgłębienie uderzeniowe po drugiej stronie Księżyca nosi nazwę "Bose". Ma średnicę ok. 91 kilometrów.

Jagadish Chandra Bose - kim był? To on odkrył, że rośliny czują