Włącz Radio ESKA rozwiń
TERAZ CZYTASZ:
Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą... - "Skomentuj!"

Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą...


RSS 19/04/2017 12:25 Komentarze

Dlaczego serial Trzynaście Powodów może być niebezpieczny dla oglądających? Zobaczcie...

Zdjęcie z artykułu: Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą... Selena Gomez - tatuaż wspólny z ekipą 13 Reasons Why; instagram.com/selenagomezecu
Ilustracja do artykułu Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą...

Serial 13 Reasons Why jest niebezpieczny dla widzów? W sieci pojawiły się apele nawołujące do NIE OGLĄDANIA najnowszej produkcji sieci Netflix!

Wyprodukowany przez Selenę Gomez i serwis Netflix serial 13 Reasons Why (Trzynaście powodów) znalazł się w ogniu krytyki ze strony organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym. Przed produkcją ostrzega też aktorka serialu Stranger Things - co ciekawe, także produkowanego przez Netflix.

O co chodzi?

Zdaniem działaczy pewnej australijskiej organizacji zajmującej się m.in. wsparciem leczenia zaburzeń psychicznych, serial 13 Reasons Why może powodować napady lęku i nawroty traumatycznych wspomnień u osób, które doświadczyły molestowania seksualnego lub przeszły próbę samobójczą.

>> 13 Reasons Why: Selena Gomez wyjaśnia, dlaczego zaangażowała się w serial!

Jak donosi australijskie wydanie Huffington Post, członkowie organizacji Headspace, zajmującej się niesieniem pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi, odnotowali znaczący wzrost liczby próśb o pomoc tuż po premierze serialu 13 Reasons Why. Według Kristen Douglas z Headspace, sygnały pochodzą od głównie pracowników szkół oraz od rodziców zaniepokojonych wpływem serialu na ich nastoletnie dzieci.

Główny zarzut wobec serialu 13 Reasons Why dotyczy scen, które mogą niektórym przypominać o własnych traumatycznych przeżyciach, powodując tym samym nawroty zaburzeń psychicznych.

Podobnego zdania jest Shannon Purser, odtwórczyni roli Barb w serialu Stranger Things. Aktorka napisała na Twitterze m.in.: "Odradzałabym oglądanie 13 Powodów tym, którzy walczą z myślami samobójczymi lub chęcią samookaleczenia".

13 Reasons Why to serial o nastoletniej Hannah Baker, która po odebraniu sobie życia chce uświadomić swoim znajomym i rodzinie, w jaki sposób przyczynili się do jej tragicznej decyzji. W tym celu przed samobójstwem nagrywa 13 taśm (a właściwie siedem dwustronnych) – po jednej dla każdej osoby, której chce coś przekazać. Każdy odcinek 13 Reasons Why (online dostępne są już wszystkie) opowiada o historii jednej taśmy i jednej osoby.

Zdjęcie z artykułu: Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą... 13 Reasons Why; youtube.com
Ilustracja do artykułu Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą...
Zdjęcie z artykułu: Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą... 13 Reasons Why; youtube.com
Ilustracja do artykułu Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą...
Zdjęcie z artykułu: Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą... Selena Gomez na premierze 13 Reasons Why; Rex Features/East News
Ilustracja do artykułu Serial 13 Reasons Why jest GROŹNY dla widzów? Chodzi o sceny, które mogą...

 

komentarze
Hotplota News

Charytatywny koncert Ariany Grande w Manchesterze: Kto wystąpi? Same gwiazdy!

Ariana Grande w wydanym oświadczeniu zapowiedziała, że wróci do Manchesteru! Z kim?

SuperHit Festival 2017: gwiazdy w Sopocie! Bajkowa Sylwia Grzeszczak, kosmiczna Cleo... ZDJĘCIA!

Sylwia Grzeszczak, Cleo, Sarsa, Natalia Nykiel, Laura Mancewicz, Agnieszka Chylińska... Zobaczcie, jak gwiazdy wyglądały 1. dnia SuperHit Festival, 26.05.2017!

Super Hit Festival 2017, Ewelina Lisowska: co zaśpiewa w Sopocie? "Pokręcę niejednym frędzlem"!

Na Super Hit Festival 2017 Ewelina Lisowska da swój pierwszy plenerowy koncert w tym roku! Sprawdźcie szczegóły!

Ariana Grande da charytatywny koncert w Manchesterze! "Nie pozwolimy nienawiści wygrać"!

Ariana Grande wystosowała wzruszający list do fanów! Gwiazda zapowiada, że wróci do Manchesteru!

Zac Efron o pocałunku z Dwaynem Johnsonem: "Smakował, jak reklama Winter Fresh"!

Zac Efron twierdzi, że Dwayne The Rock Johnson świetnie całuje! Co jeszcze zdradził na temat pocałunku z kolegą w filmie Baywatch? Sprawdźcie!

wczytaj więcej artykułów