Eska Cinema
 

Wiedźmin – film ze Zbigniewem Zamachowskim w roli Jaskra?! Fani organizują zbiórkę

fot. Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy
Wiedźmin doczeka się kolejnej ekranizacji! Chociaż Tomasz Bagiński pracuje już nad serialem Netfliksa, na premierę czeka jeszcze jedna produkcja o Geralcie! Fani kręcą film Pół wieku poezji później ze Zbigniewem Zamachowskim w roli Jaskra, ale potrzebują wsparcia!

Wiedźmin ostatnio budził zainteresowanie głównie jako produkcja Netfliksa>>> i być może z tego powodu do niektórych nie dotarła informacja o zwiastunie fanowskiej krótkometrażówki Pół wieku poezji później (Alzur's Legacy). Film cały czas jednak powstaje, ale w obliczu potężnej konkurencji musi jeszcze bardziej dopracować wszystkie szczegóły. Twórcy proszą więc o pomoc innych fanów – na rzecz finalizacji projektu Pół wieku poezji później rozpoczęli zbiórkę w serwisie Indiegogo>>> i potrzebują 15 tys. dolarów. Krótkometrażówka, która ma być sequelem serii Wiedźmin (choć sam Geralt się w niej nie pojawi), będzie miała premierę w grudniu 2017. Jako że twórcy nie zamierzają na nim zarabiać, film Pół wieku poezji później po prostu zostanie udostępniony w serwisie YouTube.

ZOBACZCIE TAKŻE: Harry Potter: fanowski film już ze zwiastunem! Kiedy premiera Voldemort: Origins of the Heir?>>>

Pół wieku poezji później – sequel Wiedźmina?

Pół wieku poezji później ze Zbigniewem Zamachowskim w roli Jaskra ma rozgrywać się 50 lat po wydarzeniach z sagi Wiedźmin. Kaer Morhen padnie ofiarą ataku, a pogrom przetrwa jedynie Lambert, przyjaciel Geralta. Ze szkoły czarodziejek ucieknie zaś młoda regentka, a jej śladem ruszy Triss Merigold. Bohaterowie spotkają się w pewnej karczmie i będą musieli skonfrontować się z przeszłością… W rolach głównych w krótkometrażówce Pół wieku poezji później, sequelu Wiedźmina, wystąpią mało znani aktorzy (m.in. Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Marcin Bubółka), skąd więc w nim Zbigniew Zamachowski? To dość oczywiste – twórcy chcieli nawiązać do filmu Wiedźmin z 2001 roku i późniejszego serialu. W obu tych produkcjach aktor grał właśnie Jaskra.

Wiedźmin – zwiastuny fanowskiego filmu: