Eska Cinema
 

Dary Anioła 2: Miasto Popiołów. Serial na podstawie powieści C.Clare - kto w nim zagra?

fot. mat. prasowe
Dary Anioła 2: Miasto Popiołów.
Fani książkowego cyklu Cassandry Clare o Nocnych Łowcach czekali niecierpliwie na ekranizację drugiej części - kontynuację mającego premierę w sierpniu 2013 filmu Miasto Kości. Początkowo mówiono, że z powodu nie spełniającego oczekiwań zainteresowania filmem Miasto Kości, Dary Anioła 2 nigdy nie powstaną. Później informowaliśmy, że producenci postanowili jednak przenieść na ekran także Miasto Popiołów - za sprawą próśb tysięcy fanów, zasypujących autorów filmu korespondencją, w której dziękują za część pierwszą i wręcz błagają o jeszcze...

Następnie media obiegło jeszcze nowsze info na temat ekranizacji cyklu Darów Anioła - w październiku 2014 pisaliśmy, że producenci planują powstanie całego serialu! Jak czytamy w oświadczeniu Constantin Films, "na potrzeby filmu trzeba było wyciąć wiele interesujących wątków z książki. Serial pozwoli pokazać wszystko bardziej szczegółowo i nadać historii obecną w książkach głębię".

Teraz wiemy już na pewno, że serial będzie kręcony od początku i że historia z Miasta Kości zostanie przeniesiona na ekran ponownie, jako wstęp do ekranizacji kolejnych części. Wiemy już, że Clary Fray zagra Katherine McNamara, a w pozostałych rolach wystąpią Dominic Sherwood (Jace Wayland), Alberto Rosende (Simon) i Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood). Nie wiadomo na razie czy w produkcji wezmą choćby gościnny udział aktorzy znani z filmu Miasto Kości: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Robert Sheehan, Jemima West, Lena Headey czy Jonathan Rhys Meyers. Nie ujawniono także, kiedy spodziewać się premiery produkcji zatytułowanej Shadowhunters.

ac

za thehollywoodreporter.com