Eska Cinema
 

AVATAR 2 i 3 - kiedy w kinach? James Cameron zdradza swe plany!

fot. mat. prasowe
James Cameron zdradził szczegóły dotyczące kolejnych filmów z serii Avatar! Już niedługo obejrzymy "Avatara 2" i "Avatara 3"!

Przy okazji światowej premiery filmu Petera Jacksona "Hobbit: Niezwykła Podróż" w Nowej Zelandii, James Cameron przedstawił plany dotyczące realizacji sequeli swojej wielkiej produkcji Avatara. Reżyser przyznał,
że planuje dwa nowe filmy z serii. Również tym razem przeniesiemy się na baśniową planetę Pandora, żeby śledzić dalsze losy dwójki głównych bohaterów: Jake'a (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldana).

Wiadomo już, że w drugiej części "Avatara" zagłębimy się w podwodny świat oceanów Pandory. Jak powiedział w wywiadzie dla "The Hollywood Reporter" producent filmu Jon Landau: "Moglibyśmy stworzyć komputerową symulację środowiska podwodnego, ale taka metoda nie pozwala na wiarygodne umiejscowienie w nim żywych aktorów. Dlatego będziemy kręcić systemem motion capture - tyle, że pod wodą, prawdopodobnie w dużym zbiorniku".

Innymi słowy "Avatar 2" złamie kolejne bariery technologiczne - do tej pory jeszcze nikomu nie udało się zastosować technologii motion capture pod wodą. Cameron wybrał się nawet niedawno na ekspedycję w głąb Rowu Mariańskiego, żeby jak najlepiej przygotować się do kręcenia podwodnych scen!

Oprócz tradycyjnych już dla "Avatara" zapowiedzi technologicznych rewolucji, sequele mają być płynnym dopowiedzeniem i zamknięciem miłosnej historii Jake'a i Neytiri. Ponieważ oba filmy będą ze sobą ściśle
powiązane, Cameron postawił sobie za cel wypolerowanie scenariuszy obu z nich jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Jak sam mówi: "Chcę mieć oba scenariusze zapięte na ostatni guzik, żeby uniknąć przerabiania istotnych elementów opowieści już na etapie postprodukcji. Przydarzyło się nam to przy kręceniu pierwszej części, przez co ostatecznie musiałem wyciąć z filmu wiele wartościowych scen".

Obie części będą kręcone w tym samym czasie; produkcja ma ruszyć pod koniec 2013 roku. Pierwsza z nich, "Avatar 2", trafi do kin prawdopodobnie na początku 2015 roku; premiera "Avatara 3" jest przewidziana na rok 2016.