Eska Cinema
 
| Data premiery: 02.09.2009
(0)
(18)
oglądałem (18)

Pamiętniki Wampirów

Telewizyjny hit! Oparty na bestsellerowej serii powieści L.J. Smith to mroczny i złowrogi serial, pulsujący żądzą krwi i romansem.Wampirzy bracia (Stefan i Damon) wciągają w swój świat piękną nastolatkę Elenę, rywalizując o jej serce i siejąc zamęt w jej rodzinnym miasteczku. Pamiętniki Wampirów: niekończące się emocje, nieśmiertelny romans!
 
| Data polskiej premiery: 01.05.2003
(1)
(2)
oglądałem (3)

X-Men 2

Wzrasta napięcie w stosunkach pomiędzy mutantami a ludźmi. Do zaostrzenia konfliktu przyczynia się bezprecedensowy atak mutanta na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jego wyniku Prezydent udziela specjalnych uprawnień generałowi Williamowi Strykerowi, który wypowiada wojnę mutantom; wojnę, którą przetrwać może tylko jedna rasa... zwycięzców. Xavier (Patrick Stewart), Wolverine (Hugh Jackman), Storm (Halle Berry) i inni X-Meni muszą zjednoczyć siły ze swym starym wrogiem – Magneto (Ian McKellen) aby zapobiec niebezpiecznej konfrontacji, która może doprowadzić do zniszczenia wszystkich. "X-Men 2" to wyreżyserowany przez Bryana Singera ("Podejrzani") fantastyczny film z wartką akcją, rewelacyjnymi efektami specjalnymi i znakomitą obsadą. X-Men 2 to X-tremalne widowisko! W rolach głównych: Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Patrick Stewart, Famke Janssen, Anna Paquin, James Marsden, Rebecca Romijn.
 
| Data polskiej premiery: 30.04.2009
(0)
(1)
oglądałem (1)

X-Men Geneza: Wolverine

Hugh Jackman po raz kolejny wciela się w postać Wolverina - tym razem żąda zemsty! Ten wypełniony mocnymi wrażeniami thriller zatopi ostre jak brzytwa pazury z adamantium w tajemniczym początku historii Logana / Wolverina. Zobacz jego pełną przemocy i zarazem romantyczną przeszłość, złożone relacje łączące go z Victorem Creedem / Sabertooth (Liev Schreiber) oraz złowieszczy program Broń X, który wyzwala w uczestnikach dziką furię. W swojej podróży Wolverine stawia również czoło legendarnym mutantom, takim jak Deadpool (Ryan Reynolds) i Gambit (Taylor Kitsch). Przygotuj się na głęboką, mroczną i niesamowicie widowiskową część sagi X-Menów! W rolach głównych: Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Dominic Monaghan, Will.I.Am
 
| Data polskiej premiery: 13.10.2000
(0)
(2)
oglądałem (2)

X-Men

Przyszli na świat w świecie pełnym uprzedzeń i nienawiści. Na skutek mutacji genetycznej posiadają niezwykłe zdolności i potężną moc. Cyklop może emitować wiązki energii o ogromnej sile rażenia. Sztorm może kontrolować warunki pogodowe i zmieniać klimat. Ruda pochłania siły życiowe i wspomnienia każdego, kogo dotknie. W szkole profesora Xaviera (Patrick Stewart) - potężnego telepaty uczą się jak kontrolować i wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości. Teraz muszą stawić czoła największemu wrogowi - Magneto (Ian McKellen), który dysponując ogromną mocą odwrócił się od społeczeństwa, wierząc, że niemożliwe jest pokojowe współistnienie ludzi i mutantów. Magneto nie cofnie się przed niczym, by dowieść słuszności swoich przekonań, nawet, gdy zagrożona zostanie przyszłość całego rodzaju ludzkiego... i nie tylko ludzkiego. W rolach głównych: Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Patrick Stewart, Famke Janssen, Anna Paquin, James Marsden.
 
| Data polskiej premiery: 26.05.2006
(1)
(2)
oglądałem (3)

X-Men: Ostatni Bastion

Wynaleziono lekarstwo odwracające proces mutowania. Po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza skazanie się na wieczną izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy. Przeciwstawne punkty widzenia przywódców mutantów; Charlesa Xaviera, który naucza tolerancji, i Erika Lehnsherra (Magneto), który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie; dochodzi do wojny, która ma rozstrzygnąć wszelkie spory. W rolach głównych: Hugh Jackman, Halle Berry, Ian McKellen, Patrick Stewart, Famke Janssen, Anna Paquin, James Marsden.
 
| Data polskiej premiery: 13.01.2012
(0)
(4)
oglądałem (4)

Dziewczyna z tatuażem

Oskarżony o zniesławienie dziennikarz Mikael Blomkvist (Daniel Craig) przyjmuje zaproszenie szwedzkiego przemysłowca Henrika Vangera (Christopher Plummer) i w najściślejszej tajemnicy, na prośbę wuja ofiary podejmuje się trudnego zadania rozwikłania sprawy morderstwa sprzed 40 lat. Nie wie, że każdy jego krok śledzi genialna hakerka Lisbeth Salander (Rooney Mara). Wykonując swoje zlecenie, wytatuowana dziewczyna odkrywa przy okazji spisek, który doprowadził do skompromitowania dziennikarza. Połączona przez los, niezwykła para mozolnie odkrywa starannie skrywaną, trwającą dziesięciolecia historię mordów i wykorzystywania seksualnego i jej związek z rozwojem przemysłowego imperium Vangerów. Krok po kroku zbliżają się do prawdy, a tym samym do bezwzględnego zabójcy, który cierpliwie na nich czeka... W rolach głównych: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgard